poniedziałek, 18 stycznia 2016

Właściwości kamieni naturalnych.


Kamieniom naturalnym od starożytności - oprócz niewątpliwych walorów estetycznych - przypisywano właściwości ochronne, lecznicze, a nawet magiczne. Były nie tylko wyjątkową ozdobą, ale też talizmanami. Atrybutami, które skrywały w sobie niezwykłą moc. 


Wierzymy, że siła zaklęta w minerałach nie jest tylko legendą, ponieważ na co dzień obcujemy z nią, czerpiąc mnóstwo pozytywnej energii. Nawet najwięksi sceptycy w kwestiach metafizycznych, powinni docenić niezaprzeczalną urodę kamieni. Ich cudowne, często wręcz bajkowe zabarwienie, niesamowite kształty, a przede wszystkim fakt, że są to prawdziwe skarby, którymi obdarowuje nas natura. Idąc dalej, wiadomo przecież, że obcowanie z naturą ma fantastyczny wpływ na człowieka, więc czego chcieć więcej? ;) 

Każdy z nas może wykorzystać minerały w pozytywny sposób, nawet jeśli nie wierzy w ich magię...Wystarczy dać się oczarować, docenić ich charakter i po prostu pozwolić, aby poprawił nam nastrój. Inną kwestią jest fakt, że kolorowe kamienie mocno pobudzają wyobraźnię. Dla nas są czasem dla nas jak obrazy, potrafią opowiadać historie, wzbudzają masę skojarzeń, stymulują na wielu płaszczyznach. Każdy kto dostrzega piękno wokół siebie i potrafi puścić wodze fantazji, zrozumie nasz punkt widzenia.

Sprawdźcie, który minerał będzie dla Was najlepszym amuletem!  

 


Agat (gr. agathos = dobry) - nazywany jest kamieniem sukcesu. Zapewnia ochronę, dodaje energii, podnosi wydajność życiową, dodaje pewności siebie, pomaga odkryć naturalne talenty. Ma wpływ na ludzką psychikę. Pomaga wzmocnić szacunek do samego siebie, zharmonizować emocje, pozbyć się stresu. Wpływa korzystnie na serce, układ pokarmowy i rozrodczy, dlatego polecany jest osobom planującym potomstwo. Polecany również dla kobiet w trakcie ciąży - chroni i uspokaja. 

Agat mszysty - "kamień natury" , który wprowadza równowagę i harmonię pomiędzy człowiekiem a przyrodą, pomaga zrozumieć prawa rządzące naturą.  Ułatwia kontakty międzyludzkie, pomaga w walce ze złym samopoczuciem i depresją. Dzięki niemu poczujesz spokój płynący z natury.

Amazonit - pomaga przezwyciężyć lęk i poczucie osamotnienia, dodaje optymizmu i ułatwia budowanie relacji.  

Akwamaryn - nazwa tego kamienia oznacza morską wodę. Uspokaja, wycisza, przeciwdziała agresji i zburzeniu, rozjaśnia umysł i pozwala spojrzeć na rzeczywistość z dystansu. Szczególnie polecany osobom, mającym problem z pohamowaniem zazdrości. 

Ametyst - fioletowy kamień, który dodaje cierpliwości, uwalnia od codziennego zmęczenia, umożliwia mocny i zdrowy sen nocą. Rozwija intuicję. Wspiera koncentrację w medytacji, likwiduje strach i napięcia. Pozwala zachować duchową harmonię. Sprzyja pozbywaniu się urazów psychicznych oraz łagodzi objawy chorób o podłożu nerwowym, łagodzi migreny, budzi miłość i współczucie. Szczególnie polecany osom wybuchowym i agresywnym - pomaga pozbyć się negatywnych emocji. 

Chryzokola - kamień wybitnie uspokajający. Szczególnie polecany osobom, które mają problemy emocjonalne, pomaga odkryć swoje prawdziwe ja i pozbyć się niechcianych masek.  

Cytryn - wzmacnia pewność siebie i poczucie własnej wartości. Ułatwia naukę, prace twórcze, koncentrację. Jego barwa jest związana ze słońcem, tak więc cytryn jest kamieniem optymizmu i radości, nosząc go blisko ciała można wyleczyć się z depresji. Cukrzykom zaleca się noszenie cytrynu w kontakcie z ciałem, gdyż korzystnie oddziałuje na trzustkę, wzmagając produkcję insuliny.

Czaroit - kamień o bardzo mocnej energii. Regeneruje osłabione długotrwałą chorobą organizmy. Szczególnie polecany przy chorobach nerek i marskości wątroby. Przyśpiesza proces zdrowienia. 

Fluoryt - kamień o tęczowych barwach, nazywany jest kamieniem geniuszy. Oddziałuje na komórki mózgu i procesy myślowe. Skutecznie regeneruje przeciążony system nerwowy, podwyższa zdolność przyswajania nowych informacji, pogłębia koncentrację. Rozbudza intuicję. Przeciwdziała chorobom kości i stawów. Łagodzi ból. 

Granat - znakomicie wpływa na układ krwionośny, reguluje ciśnienie krwi.  Chroni przez zawałem i udarem. Zwiększa sprawność i aktywność seksualną. Pomaga w leczeniu wszelkich zaburzeń hormonalnych. 

Hematyt - ( gr. haimatites - krwisty) - nazwa tego minerału nawiązuje do jego czerwonobrunatnej barwy po sproszkowaniu. Kamień ten jest naturalnym tlenkiem żelaza. Może mieć barwę stalową, srebrną, złotą, niebieską lub czarną o metalicznym blasku. Oprócz walorów estetycznych, hematyt wykazuje właściwości lecznicze i - jak wierzono już w starożytności - magiczne. Pozytywnie wpływa na wszystko, co wiąże się z krwią: jej wytwarzanie, krwiobieg, tamowanie krwawień, menstruację. Ułatwia też wchłanianie żelaza. Reguluje nadciśnienie, zapobiega nadmiernym skurczom mięśni i normalizuje puls. Równoważy energię naszego ciała i ducha.W Babilonie uważany był za Kamień Wojowników - reprezentował odwagę, siłę, trwałość, ale też atrakcyjność i łatwość osiągania celów. Czy wiesz, że odkryto go również na Marsie?

Howlit -  to kamień mądrości, otwiera umysł na wiedzę. Energia howlitu mobilizuje do nauki i skupienia. Polecany osób pracującym umysłowo. 

Jadeit -  Majowie uważali kamień ten to jeden z najsilniejszych talizmanów, który zapewnia szczęście i dobrobyt. Polecany osom rozrzutnym, pomaga rozsądnie gospodarować finansami. Jego nazwa pochodzi od hiszpańskiego słowa "piedras de ijada – kamień nerkowy", uważna się, że jadeit leczy choroby pęcherza i nerek.

Jaspis - nazwa pochodzi z języka greckiego i oznacza "cętkowany kamień". Wzmacnia silną wolę i podejmowanie decyzji. Świetnie wpływa na układ rozrodczy, reguluje cykl miesiączkowy, wzmacnia przydatki i macicę, wzmaga potencję. Oczyszcza również wątrobę. 

Kalcyt - uspokaja i odpręża. 

Karneol -  nazywany jest „kamieniem odwagi”. Wzmaga spontaniczność, otwartość i ciekawość świata. Pozwala przełamać strach i podjąć ważne życiowe decyzje. 

Koral - nie jest minerałem, należy do świata zwierząt. Symbolizuje radość życia i pomaga dostrzegać jego dobre strony. Biały koral łączy się z równowagą, relaksem, miłością do natury i równowagą emocjonalną. Koral różowy kojarzony jest z platoniczną miłością, przyjaźnią i poczuciem wspólnoty. Czerwony koral wzmacnia kreatywność, namiętność, romantyczną miłość, optymizm i entuzjazm. Koral czarny obdarza spokojem ducha i ukojeniem, a także pochłania negatywne energie. W sferze zdrowia fizycznego pomaga w chorobach krwi, zaburzeniach krążenia, osteoporozie. Oprócz tego ułatwia wydalanie kamieni moczowych, oczyszcza, tamuje krwawienia.

Kryształ górski - Nazwa pochodzi od greckiego słowa- krystallos, pierwotnieoznaczjącego lód.W starożytnościœ, wykorzystywano go do uzdrawiania ciała i duszy. Pomaga w medytacji, relaksacji, oczyszczaniu i wzmacnianiu organizmu. Wzmaga działanie innych minerałów oraz przyjmowanych ziół. Działa, jak odpromiennik w pomieszczeniach, gdzie znajdują się komputery, telewizory oraz inne urządzenia elektroniczne. Neutralizuje negatywne promieniowanie cieków wodnych. 

Kwarc dymny - kamień, który uwalnia sny, sprawia, że stają się one głęboki i wyraźne. Jednocześnie dodaje odwagi i pomaga odnaleźć właściwe odpowiedzi na nurtujące pytania. Jest to jedne z najsilniejszych kamieni ochronnych i oczyszczających. 

Kwarc różowy - to kamień miłości i przebaczenia. Pozwala rozwijać uczucie, ale jednocześnie łagodzi obawy smutku i traumy z powodu rozstania, czy odrzucenia. Ma właściwości głębokiego wnikania w nasze życie uczuciowe i rozpuszczania negatywnych emocji takich jak złość, zazdrość, obojętność i rozczarowanie.

Labradoryt - kamień odwagi. Bardzo wskazany dla osób sfrustrowanych, nieśmiałych i melancholijnych. Kamień ten przynosi ulgę w chorobach oczu i mózgu. Poprawia kondycję tkanki kostnej, przynosi ulgę w chorobach kręgosłupa i bólach stawów. Osoby cierpiące na reumatyzm i artretyzm mogą czerpać korzyści z uzdrawiających mocy labradorytu. Pomaga oczyścić ciało z toksyn i spowolnić procesy starzenia się.

Lapis Lazuli - w starożytności nazywany „kamieniem bogów”, w starożytnych księgach egipskich czytamy, że był zastrzeżony wyłącznie do użytku Faraonów.kamień ułatwiający komunikację i wyrażanie uczuć. Przynosi szczęście, dobry humor i radość, w sposób kontrolowany uwalnia negatywne emocje. Jak większość niebieskich kamieni Lapis Lazuli, wpływa korzystnie na gardło i drogi oddechowe. Hamuje procesy chorobowe o podłożu immunologicznym, normalizuje ciœśnienie krwi, zapobiega też wylewom. Najlepsze efekty profilaktyczne zapewnia noszony w okolicy tarczycy.

Lawa wulkaniczna -  ma uzdrawiające działanie dla ciała i ducha. Zbiera negatywne energie i zamienia je w pozytywne. 

Malachit - to po grecku "miękki". Uspokaja umysł i ciało, normalizuje rytm serca. Wiąże się ze światem natury i bóstwami przyrody. Minerał ten, ze względu na obecność miedzi, posiada silne właściwości bakteriobójcze.

Nefryt - kamień związany z niebem, wzmaga odwagę i stałość uczuć. Wspomaga samoregenerację organizmu. Reguluje ciśnienie krwi i rytm bicia serca.

Obsydian - to kamień silnej woli i osobowości, który - noszony na ciele właściciela - tworzy swoistą barierę ochronną na wpływy innych osób. Pomaga w dokonywaniu trudnych wyborów, kształtuje motywację do działania. Bardzo poprawia wydajność umysłową, koncentrację, oddala zmęczenie w przypadku długotrwałego wysiłku intelektualnego. Poprawia nastrój. Dlatego szczególnie polecany jest studentom i ludziom intensywnie pracującym.

Onyks nazywany jest „kamieniem wewnętrznej siły”. Poprawia wydajność organizmu i wzmaga skupienie. Łagodzi zaburzenia neurologiczne, apatię i stres.Wzmacnia system immunologiczny i zapobiega chorobom zakaźnym.

Rodochrozyt - jest kamieniem miłości, związków uczuciowych i równowagi.

Sodalit - kamień przemiany, znakomicie wspomaga w sytuacjach nowych i niespodziewanych - ułatwia przystosowanie się i racjonalne myślenie. Dobrze jest go stosować przy nadciśnieniu, w bezsenności, autyzmie, cukrzycy, niedoborze wapnia i magnezu (tężyczce) oraz podczas zwalczania pasożytów przewodu pokarmowego.

Turkus -  chroni przed „złym okiem”, złym towarzystwem i złymi zdarzeniami. Chroni przez niekorzystnymi relacjami, jest swoistym talizmanem na osoby, które nam źle życzą. Turkus dobry jest na gardło, płuca, serce i stany bólowe. Pobudza ukrwienia dolegających miejsc. Łagodzi objawy jąkania. Przyciąga pieniądze i sukces finansowy. 

Zoisyt - to kamień regeneracji i rozkwitu. Pomaga wyjść obronną ręką z trudnych sytuacji życiowych, poukładać swoją przestrzeń na nowo po przykrych wydarzeniach, po chorobie, stresie lub wielkiej stracie. Minerał ten transformuje wszystkie negatywne emocje skierowane w naszym kierunku w pozytywną energię. Noszenie zoisytu na ciele wzmacnia odporność organizmu, pobudza szybszą regenerację komórek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz